تبلیغات
سفر به اعماق ماوراء - حکایت دولت فرزانگی
سفر به اعماق ماوراء
هم قبیله
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

                                                حکایت دولت فرزانگی

جوانی که از کسب و کار خود رضایت نداشت و دچار مشکلات مالی فراوانی شده بود به قصد بهبود وضعیت مالی و پرداخت بدهی هایش به نزد عمویش که فرد متمول و موفقی بود رفته و ضمن تشریح اوضاع خود درخواست کمک مالی برای سر و سامان دادن به وضعیت مالی خود کرد. عموی ایشان پس از شنیدن سخنان وی و درخواستش اظهار نمود که نمی تواند وجهی به برادرزاده اش پرداخت کند لیکن برای دولتمند شدن وی با ارائه معرفی نامه ای به پیرمرد فرزانه و دولتمند و بیان اینکه خودش نیز با راهنماییهای آن پیرمرد دولتمند شده درخواست کرد فوراً به شهری که پیرمرد در آن سکونت دارد رفته و با کمک فکری و راهنمایی پیرمرد دولتمند شود.
جوان نیز ناچاراً به شهر مورد نظر رفته و پس از پیدا کردن منزل پیرمرد، دید که پیرمردی در باغ منزل به باغبانی مشغول است و پس از مقداری صحبت فهمید که او همان حکیم و فرزانه است که بایستی به راهنمایی اش گوش دهد. و آخرین فردی است که مستقیماً با پیرمرد دیدار کرده و راهنمایی دریافت می کند پیرمرد طی چند روز اقامت جوان مطالب مهمی را به ایشان بیان نمود که صحبتهای وی در این نوشتار ذکر شد و امید است دوستان با بهره گیری از این مطالب دولتمند شوند.
نکات مهم در کتاب حکایت دولت و فرزانگی- مارک فیشر
-    بیشتر مردم می ترسند چیزی بخواهند و وقتی عاقبت چیزی می خواهند به اندازه کافی اصرار نمی ورزند این خطاست.
-    یقین حاصل کن که در انتخاب حرفه هایت مثبت باشی و، همه دولتمندانی که می شناسم کارهایشان را دوست می داشتند به همین دلیل پس از ثروتمند شدن نیز کار می کنند اما اگر چه باید از کار لذت ببری، به تنهایی کافی نیست برای دولتمند شدن باید از اسرار آن آگاه باشی باید با این اعتقاد آغاز کنی که می توانی دولتمند شوی سپس با شور و اشتیاق طالب آن باشی. بیشتر مردم آماده پذیرش این اسرار نیستند اگر چه این اسرار به کلامی بسیار ساده  بر آنها فاش شود. بزرگترین محدودیت آنها کمبود تخیل خودشان است به همین دلیل اسرار دولتمندی در همه جهان تا این حد حفظ می شود.
-    اشخاصی که صبر می کنند تا اوضاع و شرایطی عالی از راه برسد هرگز کاری را از پیش نمی برند زمان مطلوب برای عمل همین حالاست.
-    اگر می خواهی در زندگی موفق شوی باید مطمئن باشی که حق انتخاب نداری باید پشتت را به دیوار بچسبانی اشخاصی که در، دست به خطر زدن تردید می کنند و از آن احتراز می جویند (زیرا همه امکانات را در اختیار ندارند) هرگز به جایی نمی رسند دلیلش ساده است وقتی همه درهای خروجی را به روی خود می بندی و پشتت را به دیوار می چسبانی همه قدرتهای درونت را به تحرک وا می داری با همه وجودت می خواهی چیزی به وقوع بپیوندد.
-    احتیاط به اندازه خوبست و باعث می شود تا از خطاهای بسیار برحذر بمانی فقط مراقب باش تا تو را از مجالهای نیکوی بیشمار باز ندارد.
-    شاید دولتمند شدن زیادی آسان بنماید اما نگذارید سادگی آن شما را بفریبد هر بار که دچار شک و تردید می شوید گفته موتزارت (آهنگساز) را به یاد آورید که "نبوغ در سادگی است" در آغاز شک و تردید خواهید داشت زمان که بگذرد، وقتی دولت به مغناطیسی و به غیر منتظره ترین شکل ممکن به سوی شما جذب شود فهم و ادراکش را آغاز خواهید کرد. به محض شناخت این راز، چرایی اعتقاد به آن را خواهید دانست باید اندکی ایمان داشته باشید.
-    رقم پولی را که می خواهی و اینکه چقدر به خودت فرصت می دهی تا آنرا بدست آوری بنویس تمام دولتمندان بدین روش دولتمند شدند اگر ندانی به کجا می روی احتمالاً به هیچ جا نخواهی رسید.
-    زندگی دقیقاً به ما همان چیزی را می دهد که می خواهیم پس  نخستین کاری که باید کرد اینست که دقیقاً آنچه را که می خواهی درخواست کنی. اگر تقاضای تو مبهم باشد آنچه به دست می آوری همانقدر درهم و برهم خواهد بود اگر حداقل را بخواهی، حداقل را بدست خواهی آورد هر درخواست که می کنی باید کاملاً دقیق باشد وقتی ثروتی را در نظر می گیری باید مقدار و مهلت اکتساب آنرا تعیین کنی.
-    همه رویدادهای زندگیت آینه ای است که اندیشه هایت را باز می تاباند. اگر به پذیرش این توهم گسترده که عوامل بیرونی، زندگیت را تعیین می کنند ادامه بدهی، ذهنت نخواهد توانست این اصل را در یابد. در واقع، هر چیز زندگی، مسئله گرایش است زندگی دقیقاً همان گونه است که تصویرش می کنی. هر چیز که برایت پیش می آید، محصول اندیشه های توست. پس اگر می خواهی زندگیت را عوض کنی باید از عوض کردن اندیشه هایت را به انجام رسانده اند همواره مخالفتهای جدی متفکران "خردگرا" را نادیده گرفته اند.
-    در بیشتر موارد، استدلال و منطق در راه توفیق بزرگ به موانع راه بدل می شوند زیرا شاهکارهای بزرگ فقط توسط کسانی آفریده شده اند که به قدرت ذهن ایمان داشته اند افراد موفق هیچگاه نمی گذارند که اوضاع و شرایط بیازاردشان. بزرگان اعتقاد واضح داشتند که می توانند امور بزرگ را به انجام برسانند همه آنها که دولتمند شدند عمیقاً معتقد بودند که می توانند دولتمند شوند و به همین دلیل کامیاب شدند.
-    تا زمانی که معتقد نباشی می توانی مبلغ مورد نظرتان را بدست بیاوری به همان شکل باقی خواهد ماند. بزرگترین محدودیتها، حدودی ست که انسان برخویشتن تحمیل می کند و از این رو بزرگترین مانع کامیابی، مانعی ذهنی است. حد و مرزهای ذهنی ات را بگستر تا حد و مرزهای زندگیت را بگستری. محدودیتهایت  را منفجر کن تا محدودیتهای زندگیت را منفجر کنی. اوضاع و شرایط زندگیت چنان دگرگون خواهد شد که گویی با سحر و جادو انجام شده است. زندگی در برابر محدودیتهایی که خودش برای خود تعیین کرده است سر خم می کند اشخاصی که معمولاً شکست می خورند کمتر از همه از این اصول کلیدی کامیابی و دولت آگاهند افراد موفق از این پدیده با خبر شده اند و بیشترین کار را بر روی تصویری که از خود دارند به انجام رسانده اند.
-    راز هر هدف این است که هم جاه طلبانه باشد هم قابل دسترس، بیشتر مردم زیادی محافظه کارند از انفجار محدودیتهای ذهنی خود می هراسند محدودیتهای ذهنی خود را به نوعی عادت بدل کرده اند مجاب شده اند که زندگی فقط همین است از رویا می ترسند.
-    با استفاده مکرر از این قاعده (نوشتن ارقام و تعیین مهلت کسب آن) توانسته ام با نوشتن ارقام مدام افزاینده آنرا چندین و چند برابرکنم.
-    مانع عمده؛ بی خبری از این راز است یا دانستن آن و به کار نبستن آن.
-    راز پرورش این شخصیت، در کلام همراه با تصویر است، هر اندیشه ای که داشته باشی به شکلی خودش را در زندگیت متجلی می سازد هر چه منش انسان نیرومندتر باشد اندیشه هایش قدرتمندتر خواهد شد و سریعتر متجلی خواهد شد و به موقعیت های زندگیش شکل خواهد بخشید. خواستن بهترین مایه ی بقای اندیشه هایت است. هر چه خواستن شدیدتر باشد، خواسته است با شتابی افزونتر در زندگیت متجلی می شود. راه دولتمند شدن خواستن شدید آن است. در هر زمینه زندگی، صمیمت و شدت، لازمه کامیابی است. آرزوی سوزان لازمست اما کافی نیست آنچه فاقد آن، ایمان است باید معتقد باشی که دولتمند می شوی.
-    راه کسب ایمان از طریق تکرار کلام است. کلام بر زندگی درونی و بیرونی ما تاثیری خارق العاده دارد کلام دارای اقتدار است بیشترمردم یکسر از این اصل بی خبرند و از آن بهره نمی برند و معمولاً نفوذ کلام را بر ضد خود به کار می برند.
-    در آینده هر گاه با مشکلی مواجه می شوی (راه دولت آکنده از موانع است) به خاطرت بیاورد که مشکلی که با آن روبرو هستی به تو نامربوط است.
-    روزی خواهی آموخت که تسلط بر تقدیرت و جامه عمل پوشاندن به رویاهایت هدف نمایی زندگی است مابقی بی اهمیت است. بیشتر مردم معتقدند خوش بینی محض و ناپخته است اما بسیار ژرفتر از آن است جهان چیزی جز بازتاب ضمیر درونت نیست اوضاع و شرایط زندگیت آیینه ای است که تصویر زندگی درونت را باز می تاباند.
-    راز دوگانه دولت راستین: عشق به هر آنچه می کنی و عشق به دیگران.
-    اگر ایمان داشته باشی که کاری را به انجام خواهی رساند به انجامش خواهی رساند. حتی اگر اکنون قاعده دولتمند شدن را باور نداشته باشی باز برایت کار خواهد کرد هر چه آن را درونی تر کنی، قدرتمندتر می شود.
-    ذهن نیمه هشیار در برابر نفوذ کلام، تاثیر پذیر است. تخیل همان چیزی است که بعضی از افراد آنرا ذهن ناهشیاری می خوانند. تخیل بخش نهفته ذهن تو است و بسیار قدرتمندتر از بخش هوشیار و سراسر زندگیت را هدایت می کند.
-    اگر چه در آغاز معتقد باشی که احتمال اینکه هیچگاه دولتمند شوی اندک است، یکی از دولتمندان خواهی شد. حتی اگر اکنون این قاعده را باور نداشته باشی. باز برایت کار خواهد کرد هر چه آن را درونی تر کنی، قدرتمندتر می شود.
-    واقعیت این است که سالهای سال به خود گفته ای که نمی توانی و در ذهن نیمه هوشیارت عمیقاً نقش بسته است در دراز مدت، این حافظه حیرت آور به تصویری که از خودت داری بدل می شود بدون آنکه این را دریابی. تصویری که از خودت داری چنان قدرتمند است که ناهوشیارانه به تقدیرت بدل می شود اوضاع و شرایط بیرونی با دقتی حیرت انگیز به مطابقت با تصویری که از خودت داری می انجامند.
-    با عزم و اراده می توانی ناهوشیارت اثر بگذاری به محض اینکه به  نحو دلخواهت تحت تاثیر قرار گرفت خواهی توانست دقیقاً هر آنچه را که می خواهی از زندگی بستانی چون ذهن ناهوشیارت مجاب خواهد شد که می توانی همه اینها را بدست آوری.
-    "تلقین به خود" است. ذهن ناهوشیار، برده ایی است که می تواند ارباب ما شود صرفاً به دلیل اینکه بی نهایت قدرتمند است اما کور نیز هست و باید به او حقه بزنی.
-    داوریهایت را به جای معیارهای عقلی، بر پایه و اساس نتایج بگذاری.
-    همراه با این قاعده یا عبارت تاکیدی که مدام دولتمند خواهم ماند. تاریخ روز و ماه و سالهای بعد تا سال دولتمند شدن را نیز بگذار و باید هدفهای کوتاه مدت نیز برای خودت تعیین کنی. وقتی با ارقام بازی می کنی برایت آشناتر و آشناتر می شوند. طرحها و برنامه ها و جدولهایت را تعیین کن. طرحهایت را بسنج تا طرح مناسب خود را بیابی این برنامه تو خواهد بود.
-    بگذار تخیل خودت فعالیت کند باید از رویاهای دولتمند شدن آغاز کنی آنگاه باید بدانی چگونه به رویاهایت کمیت (مقدار) ببخشی و آن را به حاصل جمع پول و تاریخ ها برگردانی. عمل ساده بر روی کاغذ آوردن هدفها و مهلت ها و مجموع ارقامست، نخستین گام به سوی تبدیل آرمانت به معادل مادی آنست.
-    قاعده دو برابر رساندن سالانه ثروت یا داراییها آشکارا تنها راه دولتمند شدن نیست منتها رازی که در بردارد هدف کمیت یافته (تعیین مبلغ و مهلتی برای کسب آن) برای هر کس که بخواهد در راهی کامیاب شود معتبر است.
-    ذهن ناهوشیارت را ازهدفت اشباع کن و مرتباً ارقام و مهلتها رابنویس ذهن ناهوشیارت مابقی کار را به انجام خواهد رساند. آنگاه هوشیارانه به پا خیز چون آگاه شده ای که امور خود به خود بهتر نمی شوند مراقب فرصتها باش و همین که فرصتی پیش آمد بی درنگ آنرا بقاپ و نگذار از ترس فلج شوی.
-    وقتی برنامه ریزی درست باشد ذهن ناهوشیاری برایت شگفتی ها خواهد آفرید. وقتی به آن دستور بدهی که فلان مبلغ را به درآمدت بیفزایی قطعاً آن را اجرا خواهد کرد. هر روز این را به یادش بیاور تا ماموریت تو به بهترین وسواس او بدل شود.
-    زندگی دقیقاً به ما همان چیزی را می دهد که از آن انتظار داریم نه کمتر و نه بیشتر.
-    کلمات عواملی بینهایت قدرتمندند هر چه منش تو نیرومندتر شود کلامی که بر زبانت جاری می شود به احکامی اصیلتر تبدیل می گردد. هر انچه را به تاکید بگویی با سرعتی هر چه تمامتر شکل خواهد پذیرفت. صبح و شب دست کم 50 بار تکرار کن با صدای بلند (بخاطر اینکه تاثیر بر ذهنت حتی نیرومندتر می شود گویی دستوری که به ذهن ناهوشیارت میدهی از بیرون می آید و در نتیجه آمرانه تر می نماید) بصورتی یکنواخت تکرارش کن، چیزی نخواهد گذشت که قاعده، زندگی خود را خواهد یافت.
-    هدفی که برای خود تعیین کردی (نخست جسورانه می نمود) بزودی برایت قابل دسترس و حتی آسان به نظر خواهد رسید.
-    به تکرار قاعده ادامه بده تدریجاً متوجه تغییری در درونت خواهی شد. هدفت نیز به طرزی افزونتر طبیعی خواهد نمود.
-    مادامی که دولت را می جویی هرگز از این واقعیت چشم برندار که اگر شادمانی و نیکبختی را از دست بدهی همه چیز را از دست خواهی داد. پول خادمی بی همتا، اما اربابی مستبد است.
-    پزشک مشهور، امیل کوئه آن را برای بیمارانش تدبیر کرده است: هر روز زندگیم از هر جهت بهتر و بهتر می شود. این قاعده را هر صبح و هر شب 50 بار تکرار کن، تکرار اثر بیشتری دارد.
-    کلید نیکبختی: با این کلید خواهی توانست بدون ذره ای تردید، در هر زمان از زندگیت دریابی که کاری که به آن سرگرمی. به نیکبختی خواهد انجامید یا نه. از خود بپرس: اگر قرار بود همین امشب بمیرم، آیا می توانستم در لحظه مرگ به خود بگویم که همه کارهایی را که می خواستم در این روز به انجام برسانم، به انجام رسانده ام؟ باید به کاری سرگرم باشی که دوستش می داری. مردمی که به انجام کاری سرگرمند که دوستش نمی دارند خوشبخت نیستند.
-    آنان که هیچگاه از آنچه می کنند به راستی لذت نمی برند، یا آنان که از رویاهای خود دست کشیده اند به گروه مردگان زنده متعلقند.
-    نبوغ یعنی به انجام رساندن آنچه از آن لذت می برید. این نبوغ راستین زندگیت است انسان متوسط از ترس حرف دیگران یا از دست دادن امنیت، هرگز جرات نمی کند کاری را که دوست دارد به انجام برساند. پس باید جراتش را داشته باشی که بی درنگ عمل کنی.
-    بیشتر مردم به دلیل ترس، زندگی و مجالهای به راستی دولتمند شدن را با چسبیدن به گونه ای امنیت که در نهایت حد وسط است از دست می دهند یا براین اعتقادند که استعداد لازم را ندارند و چرا به خود اجازه می دهند که به دام چنین باورهای توهم آمیزی بیفتند؟ زیرا ذهنشان تربیت نشده تا واقعیت را ببینید.
-    هر روز تکرار کن: هر روز از هر جهت بهتر و بهتر می شوم.
-    قاعده قدرتمند که اندکی طبیعت متافیزیکی دارد که بعضی ها را دفع می کند. تکرار این قاعده به هنگام احساس اضطراب یا عصبانیت آرام کننده است و به هنگام نیاز جدی، پاسخ هایی را به ارمغان آورده است. سکون و آرامش عظیمترین تجلی اقتدار است.
-    "باز ایستید و بدانید که من خدا هستم" عهد عتیق،مزمور 10:46
-    و هر روز هر چه بیشتر تکرار کن تا اقتدار درونی تازه ای برایت پدیدار شود.
-    روی کاغذی هر آنچه از زندگی می خواهی بصورت دقیق بنویس.
-    تهیه چنین فهرستی، شیوه دقیق کشف تنگ نظری ات نسبت به امور است. آنان که چنین طرحی را برای زندگی غیرقابل دسترس می انگارند محدود می اندیشند. دولتمندان یا بزرگ اندیشیدند و توانستند به رویاهای خود برسند یا هرگز اعتقاد نداشتند که نمی توانند اگر با این آرمان آغاز کنی که نمی توانی بی درنگ راه خود را بند می آوری.
-    اگر رویاهایت به دیگران آسیب می رساند همواره این را به خاطر داشته باش که اگر هدفهایت به دیگری صدمه بزند، هم به صلاح خودت و هم به صلاح دیگران است که از آن برحذر بمانی.
-    هر چه تصویرت (عینیت بخشیدن به اندیشه ها و زنده دانستن آنها) دقیقتر باشد، مجالهای تجلی آنها بیشتر خواهد بود جزییات بسیار مهمند. اندیشه هایت که به طرزی اسرار آمیز وغیر منتظره و بطور منظم تقویت می شوند، موقعیت هایی را پدید می آورند که به آنها اجازه می دهد به واقعیت تبدیل شوند.
-    وقتی نیروی تمرکزت را می پرورانی تصویری که از خودت داری عوض می شود. هر انسانی، معمایی است بدبختانه بسیاری از ما، نه تنها برای دیگران که برای خودمان نیز معماییم. این ناشی از عدم تمرکز ماست.
-    مشکل وقتی مشکل است که تو آن را به مشکل بدل کنی. هر چه ذهنت نیرومندتر باشد مشکلاتت ناچیزتر خواهد نمود. این منشاء آرامش درون است پس تمرکز کن این یکی از بزرگترین کلیدهای کامیابی است.
-    همه ی زندگی یعنی تمرینی برای تقویت ذهن، جاودان است. در گذر از هر زندگی، ذهن به آهستگی خود را کشف می کند و می پروراند. هر گاه ذهنت به بالاترین سطح تمرکز برسد به وضعیت خارق العاده ای دست می یابی که در آن رویاهایت با واقعیت منطبق می شوند.
-    بسیاری از افراد، از روی خطا با مشکلات زندگیشان به پیکار برمیخیزند آنچه باید بکنی این است که یکباره و برای همیشه خودت رافراسوی مشکلات بالا بکشی.
-    باید به زندگی و قدرت ذهنت اعتماد کنی. نگران نباش. نخست هدفت را تعیین کنی آنگاه از ناهوشیار ژرفت بخواه که تو را به سوی مکنت و دولت هدایت کند. نخست بخواه آنگاه صبر کن چندی نخواهد گذشت که پاسخ خواهد آمد.
-    باید کاری پیدا کنی که دلت را خرسند سازد به آن بیندیش. همه ارکان شغلی که خرسندت می سازد پیشاپیش درون خود توست. خط آنها را تشخیص نمی دهی،  چون هنوز با طبیعت راستین خودت همنوا نشده ای، وقتی به تمرکز ادامه بدهی و بیشتر وبیشتر مراقبه کنی به جوهر راستین خود بیشتر متصل خواهی د و هر پاسخی که نیاز داشته باشی بر تو آشکار خواهد شد.
-    مثل اکثر مردمی نباش که حتی پیش از آنکه بیازمایند دست می کشند این بهترین راه برای این است که هرگز چیزی را به انجام نرسانی و هرگز در چیزی موفق نشوی. به تکیه کسانی هم نیفت که دست به عمل می زنند اما قلباً متقاعد شده اند که موفق نخواهند شد اندیشه ها و کردارهایت را هماهنگ کن با خودت هماهنگ باش.
-    باید با اعتقاد واضح آغاز کنی که راه حل وجود دارد راه حل مطلوب مسئله است. قدرت ذهن  و جادوی هدفت، ناگزیر راه حل را از طریقی که حتی نمی توانی تصورش را بکنی به سوی تو خواهد کشید. قلباً متقاعد باش که کامیاب خواهی شد تا کامیاب شوی جایی برای شک و تردید نگذار. باهمه نیروی ذهنت آنرا دفع کن. تردید و خوش بینی همواره در تعارض هستند با ثبات قدم بر ضد تردید بکوش.
-    هر گاه دچار تردید شدی به خودت چند تلقین به حکمی شاهوار بدل خواهد شد کلام تو و واقعیت یکی خواهند شد و زمان تجلی فرمانهایت کوتاهترو کوتاهتر و سرانجام آنی خواهد شد. و هیچگاه نباید خیر و صلاح دیگران را از نظر دور نگاه داری تا نفوذ کلامت بر ضد خودت به کار نیفتد.
-    نگذار ترس هدایتگرت باشد. ترس بدترین دشمن توست، برادر تردید است و باید بر آن غلبه کنی. بی باک و جسور باشی. هر کس که به بهانه احتیاط یا عقل گرایی پول را مدفون کرده است آنچه ستانده بی ارزش بوده است و احتمالش ضعیف است که بیش از آنرا بدست آورد پول باید آزادانه در جریان باشد تا بتواند چند برابر شود.
-    بزرگترین دارایی ها آزادی است و دولت می تواند به تو آزادی عطا کند برایت نیکو خواهد بود که این آزادی را بشناسی با آن خواهی دید که بسیاری از توهمات ناپدید می شوند این را نیز در خواهی یافت که آزادی راستین در عدم وابستگی است.
-    جان، جاودان است . جان محاط در همدمانش. از یک زندگی به زندگی دیگر رهسپار است و همه مان به دیگری یاری می دهد تا تقدیرش را به سرانجام برساند کسانی که در طول زندگی با آنها روبرو می شویم هیچگاه زاییده تصادف نیست.

نوع مطلب : شفای زندگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 11 اسفند 1389
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی